Maaş Bodrosu nasıl alınır

Artık internet üzerinden Maaş bilgisi öğrenmek, maaş bordrosu almak çok kolay. Bilindiği gibi memurlar maaşlarını banka aracılığıyla almakta ve bir çok memur maaş bilgilerinin bulunduğu bordrosunu görmemektedir.

Çalışanlar maaş bordrosunu Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü‘nün sitesindeki e-Bordro uygulaması üzerinden bazı bilgileri sağlayarak kolayca edinebilirler.

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün sitesindeki e-Bordro uygulamasına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bordro bilgilerine erişebilmek için çalışanın T.C. Kimlik Numarası, Memuriyet Sicil Numarası (Mebsis) ve Emekli Sicil Numarasını bilmesi gerekiyor.

Bu bilgilerin ekrana girilmesinden sonra görüntülenmek istenen ayın seçilmesi gerekiyor. İstihdam tipi olarak “Memur” ya da “Kadro Karşılığı Sözleşmeli” seçeneklerinden uygun olan seçildikten sonra güvenlik kodunun girilmesiyle ilgili ayın bordrosuna erişmek mümkün olabiliyor.

Bordro kaydedilebilir bir şekilde, Ms Excel dokümanı olarak yükleniyor.
e-Bordro sisteminden hata uyarısı alarak yararlanamayanlar ne yapacak?
Sistemden yararlanamayan çalışanlar için site verilen açıklama aşağıdadır.

“Emekli Sicil Numarası ile Memuriyet/Kurum Sicil Numarasının say2000i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan personellerin, öncelikle kendi kurum mutemetlerine müracaat etmek suretiyle eksik/hatalı olan bilgilerini (Emekli/memuriyet sicil numarası) muhasebe biriminden sisteme girdirmeleri/düzelttirmeleri gerekmektedir.”

ebordro
TIKLA MAAŞINI ÖĞREN


13 yorum

maş öğrenme

nbr maaşlarını ne zaman alırız

16.04.2012 - Ziyaretci

her yazılımda tc numarası yanlış diyor

e bordromu öğrenmek istiyorum. fakat her yazılımda tc no yanlış diyor. fakat ben doğru yazıyorum. bir türlü giremedim. yardım istiyorum

13.06.2012 - Ziyaretci

tc kimlik no.

Her Memur kendi T.C. kimlik no.sunu bilir. Galiba sistemde hata var.

28.06.2012 - Ziyaretci

tc yanlış diyo sürekli sistemde hata var...

tc yanlış diyo sürekli sistemde hata var...

16.07.2012 - Ziyaretci

Bir türlü açılamayan bordro

Bordromu bir türlü açamıyorum.sürekli tc yanlış diyor, doğru yazdığından eminim.Görülüyorki birçok kişi aynı dertten muzdarip.Yardııııııııım............

24.07.2012 - Ziyaretci

e devlet

yeter artık çözün bu sorunu 10 günden beri net.en maaş bordumu öğrenemedim.SÜREKLİ HATA VEYA YANLIŞ BİLGİ GİRDİNİZ yazıyor

17.08.2012 - Ziyaretci

emekli sıcıl no

emekli sicil no nedir daha emeklı olmadık

20.08.2012 - Ziyaretci

dandik sistem

T.C nom yanlışşmışşşşmışşşta mışşş mışşş

23.08.2012 - Ziyaretci

maaş hesaplama

TC numaram yanlışmış doğrusunu göndersinler

06.09.2012 - mustafa şengül

her yazdıgımda tc yanlış diyor.

bordromu öğrenmek istiyorun tc yanlış diyorr.

13.09.2012 - Ziyaretci

resmi belge

Yurda kayıt olmam için babamın emekli maaşını gösteren bir belge isteniyor. İnternetten alınan bu belge geçerli olur mu yoksa sgk'dan imzalı belge mi almam gerekir? Yani internetten alınan belge resmi işler için geçerli midir?

19.09.2012 - Ziyaretci

TC NUMARASI

Gördüğüm kadarıyla, herkes aynı dertten muzdarip. Bu proğramı kullanarak maaşını öğrenmek isteyen hemen herkesin "TC Numaranız yanlış" ikazı ile karşılaştığı anlaşılıyor. Fakat, anlayamadığım, acaba bu şikayetleri okuyan bir yetkili yok mudur ki, sorun hala çözülemiyor?

26.09.2012 - Ziyaretci

tc kimlik yanlış uyarısı

bu kadar mı aymazlık olur. hizmet diye kandırıyorsunuz. herşeyiniz gibi yalansınız. bu kadar acizlik olur mu?. bu kadar uyarıya insan utanır da düzeltir..

22.10.2012 - Ziyaretci